Достапни линкови

logo-print

Средба на Фитцџералд со Груевски


Македонскиот премиер Никола Груевски се сретна со командантот на Здружената команда на НАТО во Неапол, адмиралот Марк Фитџералд. Владата соопшти дека на средбата разговарале за односите меѓу Македонија и НАТО. Во соопштението е наведено дека Груевски истакнал дека полноправното членство во НАТО останува еден од највисоките приоритети на надворешната политика на Македонија.

XS
SM
MD
LG