Достапни линкови

logo-print

ЕК ја критикува Британија


Европската Комисија ја критикува британската влада за буџетските планови. Во соопштението на Комисијата е наведено дека британската фискална програма не гарантира дека ќе го намали дефицитот до планираниот рок.Опозициската конзервативна партија тврди дека премиерот Гордон Браун не успеал да ги држи под контрола државните финансии.
XS
SM
MD
LG