Достапни линкови

logo-print

Најмалку 11 лица загинале во Нигерија


Најмалку 11 луѓе загинале при напад врз едно село во близина на нигерискиот град Џос, јавувааат новинските агенции. Нигериската војска се уште не соопштила информации за нападот. Пред два месеци во тој регон загинаа над 400 луѓе при судир на муслимански и христијански групи.
XS
SM
MD
LG