Достапни линкови

logo-print

Медведев ќе ја посети Украина


Рускиот претседател Дмитри Медведев планира да го посети Киев на 17 – ти мај. Од канцеларијата на украинскиот претседател Виктор Јанукович соопшти дека датумот на посетата го договориле двајцата претседатели во телефонски разговор.Тоа ќе биде прва посета на рускиот претседател на Украина по победата на Јанукович на изборите.
XS
SM
MD
LG