Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајна несреќа во Авганистан, 35 загинати


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку 35 луѓе загинале кога денеска во близина на Кабул еден автобус удрил во камион при што се запалил. Меѓу загинатите имало многу жени и деца.
XS
SM
MD
LG