Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца војници на НАТО во Авганистан


Во експлозија на бомба на југот на Авганистан денеска загинале двајца војници на НАТО, соопштија претставници на меѓународната мисија ИСАФ. Војниците чиј идентитет не е соопштен, загинале во експлозија на рачно изработена бомба. Претходно, агенциите јавија дека двајца бомбаши самоубијци биле убиени при нивниот обид да влезат во еден меѓународен хуманитарен камп во авганистанската провинција Хелманд. Во инцидентот бил повреден и еден странски работник во кампот.
XS
SM
MD
LG