Достапни линкови

logo-print

Деветмина убиени во американски напад во Пакистан


Во два ракетни напада во поакистанската провинција Северен Вазиристан, извршени од американски беспилотни летала загинале најмалку девет милитнати, соопштија локалните власти. Соединетите држави редовно изведуваат вакви ракетни напади во делови на Пакистан кои се граничат со Авганистан, а за кои се верува дека се засолниште за талибанците.

XS
SM
MD
LG