Достапни линкови

logo-print

Заедичка акција против Ал Каеда


Седум земји од северна Африка, на министерскиот состанок во Алжир, се договорија да преземат координирана акција во борбата против растечката закана од милитантите Ал Каеда во регионот на пустината Сахара. Американскиот Стејт Департмент ја поздрави ваквата одлука за, како што оцени, колективното конфронтирање против терористичките закани.
XS
SM
MD
LG