Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убени двајца бомбаши самоубијци


Двајца бомбаши самоубијци биле убиени при нивниот обид да влезат во еден меѓународен хуманитарен камп во градот Лашкар Гах во авганистанската провинција Хелманд. Во инцидентот бил повреден и еден странски работник во кампот. Овој град се наоѓа во близината на подрачјето каде што НАТО покрена офанзива против талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG