Достапни линкови

logo-print

Иранската полиција стравува од опозициски протести


Иранската полиција го зголеми бројот на полицајци кои вечерва ќе патролираат низ улиците на Техеран за да се избегнат можни опозициски протести за време на националниот фестивал , пренесува новинската агенција Исна. Полицискиот шеф , генерал Хосеин Саједина изјави дека дека полицајците дејствуват превентивно за да не се претвори настанот во полиштичка активност.
XS
SM
MD
LG