Достапни линкови

logo-print

Карзаи идната недела оди во Кина


Кинеското министерство за надворешни работи соопшти дека авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ќе се сретне со кинескиот државен врв во текот на идната недела. Во соопштението е наведено дека челниците на двете земји ќе разговараат за соработката и билатералните односи. Ова ќе биде прво доаѓање на Карзаи во Кина по 2008-та година кога присуствувал на церемонијата на отворањето на Олимписките игри.
XS
SM
MD
LG