Достапни линкови

logo-print

Грузиската мафија оперирала во Виена


Австриските власти соопштија дека уапсените членови на грузиската мафија низ Европа најверојатно се одговорни за една третина од криминалот во Виена. Австриската полиција уапси 48 луѓе меѓу кои и двајца лидери на криминална група која оперира во Западна Европа.

XS
SM
MD
LG