Достапни линкови

logo-print

Грците ќе бидат без струја два дена поради штрајк


Работниците во грчките електрани денеска почнаа дводневен штрајк против мерките за штедење на Владата. Синдикатот на работниците соопшти дека нема да работат седумте електрани и оти штрајкот нема за цел да ги погоди потрошувачите со недостатокот на струја туку Владата.
XS
SM
MD
LG