Достапни линкови

logo-print

Почина најнискиот човек во светот


Најнискиот човек во светот кинезот Хе Пингпинг почина од срцеви компликации на 21 годишна возраст. Тој беше висок 21 сантиметар. Неговото семејство вели дека многу пушел и дека престанал да расте кога наполнил 18 години.
XS
SM
MD
LG