Достапни линкови

logo-print

САД чекаат одговор од Израел за градбите во Источен Ерусалим


Соединетите држави соопштија дека се уште чекаат на формален одговор од Израел за изразената загриженост на Вашингтон поради намерата на еврејската држава да гради нови домови за израелците во Источен Ерусалим. Стејт Департментот соопшти дека од Израел има специјално барање за проектот како и дека е побарано да покаже посветеност на американското медијаторство за индиректни мировни разговори со палестинците.
XS
SM
MD
LG