Достапни линкови

logo-print

Експлозија во центарот на Белград


Пет возила се оштетени минатата ноќ во центарот на Белград, при експлозија на бомба поставена под автомобил марка „Мерцедес“.
Како што соопшти српската полиција, при тоа немало човечки жртви. Причините и мотивите за подметнувањато на бомбата засега не се познати.
XS
SM
MD
LG