Достапни линкови

logo-print

Ештон во посета на Либан


Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон, со денешната посета на Бејрут, ќе ја продолжи својата четиридневна турнеја по Блискиот Исток. Вчера таа беше во посета на Каиро, при што изјави дека ЕУ сака да го поттикне мировниот процес на Блискиот Исток. За таа цел Ештон најави поголема помош за Палестинците преку зајакнување на своите безбедносни мисии во Либан и во палестинските области.
XS
SM
MD
LG