Достапни линкови

logo-print

Ракетен напад врз американска база во Авганистан


При ракетен напад врз американска воена база во Авганистан загинал еден човек, пренесуваат новинските агенции. НАТО се уште не соопшти дали станува збор за загинат војник или цивил. Нападнатата база Баграм е дом на 24 илјади војници и припадници на цивилната поддршка на војната против Талибанците.
XS
SM
MD
LG