Достапни линкови

logo-print

Делегација на НАТО во посета на Македонија


Делегација на НАТО предводена од адмирал Марк Фитцџералд од утре ќе престојува на дводневна посета во Македонија. Според најавите адмиралот на НАТО треба да се сретне со премиерот Никола Груевски, министерот за одбрана Зоран Коњановски и началникот на Генералштабот на македонската армија, генерал – потполковник Мирослав Стојановки. На средбата планирано е да се разговара за придонесот на АРМ во мисијата ИСАФ во Авганистан како и за реформите во одбраната.
XS
SM
MD
LG