Достапни линкови

logo-print

Притисок врз опозиционите лидери во Иран


Иранските медиуми јавија дека група луѓе вчера ја опколиле куќата на опозициониот лидер Мехди Каруби во Техеран, при што извикувале слогани против него и барале да биде изведен пред суд. На фасадата каде што живее Каруби биле испишани пораки за негова екзекуција, како и против другите опозиционери, Мир Хосеин Мусави и поранешниот реформистички претседател Мухамед Катами.
XS
SM
MD
LG