Достапни линкови

logo-print

Бран поскапувања на цените во Грција


Во Грција од денеска има бран на нови зголемувања на цените, поради стапувањето во сила на зголемувањето на данокот од 19 на 21 насто. Ова е дел од мерките на грчката влада за излегување од финансиската криза, што е тема и на денешниот состанок во Брисел на министрите за финансии на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG