Достапни линкови

logo-print

Повредата го одалечува Бекам од четврти Мундијал


Се чини дека вчерашната повреда стави крај на надежите дека англиската фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам ќе заигра на Светското првенство во Јужна Африка, што ќе се одржи летово. Бекам, на вчерашниот натпревар против Киево, кој неговиот Милан го доби со 1:0 ја поврдеи ахиловата тетива. Спортските аналитичари велат дека заздравување од таква повреда може да трае до три месеци. Мундијалот почнува на 11 јуни. Бекам се надеваше дека ќе биде првиот Англичанец што играл на четири светски првенства.
XS
SM
MD
LG