Достапни линкови

logo-print

Обесштетување за семејството на Кумариташвили


Организаторите на олимпијадата во Ванкувер соопштуваат дека на семејството на загинатиот грузиски санкач Нодар Кумариташвили ќе му биде исплатено осигурително обесштетување. Не се соопштува сумата.
Кумариташвили загина пред официјалното отворање на Олимпијадата на 12 февруари, кога на еден тренинг, неговата санка се преврте и тој излета од патеката.
XS
SM
MD
LG