Достапни линкови

logo-print

Тадиќ бара да се почитува резолуцијата на ОН за Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска во Нови Сад дека ќе присуствува на секој регионален форум каде Косово ќе се третира според Резолуцијата 1244 на Обединетите Нации. Тој додаде дека нема намера да ја блокира соработката и комуникацијата со косовските институции, туку сака да обезбеди регионално учество на Косово на начин што нема да го доведе во прашање интегритетот на Србија.
XS
SM
MD
LG