Достапни линкови

logo-print

Серијата бомбашки напади во Кандахар се порака за НАТО


Потпаролот на Талибанците Ќари Ахмади Јусуф изјави денеска дека бомбашките напади во Кандахар се предупредување за НАТО дека бунтовниците се уште може да оперираат и покрај подготовките за воени операции на меѓународните трупи во таа област. При серија на бомбашки напади во Кнадахар загинаа над 35 луѓе и ранети се 50-тина.
XS
SM
MD
LG