Достапни линкови

logo-print

Протести во Индонезија


Неколку илјади луѓе протестираат во Индонезија поради најавената посета на земјата од американскиот претседател Барак Обама. Индонезиската полиција соопшти дека демонстрантите се следбеници на конзервативната исламистичка група Хизб ур Тахрир и дека протестите се одвиваат во мирна атмосфера. Обама треба да ја посети Индонезија кон крајот на март.

XS
SM
MD
LG