Достапни линкови

Престрелки во Гостиварско


При вооружени престрелки во гостиварското село, Градец, вчера се ранети две лица. Тетовската полиција соопшти дека и двајцата со прострелни рани се испратени во гостиварската болница.
XS
SM
MD
LG