Достапни линкови

logo-print

Локални избори во Франција


Французите денеска излегоа да гласаат во првиот круг од локалните избори. Над 44 милиони луѓе кои имаат право на глас треба да изберат претствници за локална власт во 26 регии. Според предизборните анкети се очекува партијата на претседателот Никола Саркози да доживее пораз , пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG