Достапни линкови

logo-print

Ештон ќе го посети Блискиот Исток


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон ќе престојува во неколку дневна посета на Блискиот Исток. Ештон изјави дека патува со јасна порака, да ги поттикне властите да се ангажираат повеќе во преговорите за мир во регионот. Таа денеска треба да пристигне во Египет.
XS
SM
MD
LG