Достапни линкови

logo-print

ЕУЛЕКС го осуди нападот на нивното возило во Косово


Канцеларијата на Еулекс во Приштина денеска го осуди синоќешниот напад на возилото на мисијата кај Зубин поток. Во соопштението стои дека таквите напади не им одат во корист на интересите на граѓаните на Косово, па и на Западен Балкан на патот на евроинтеграциите.
XS
SM
MD
LG