Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Авганистан


Најмалку шест луѓе загинале во експлозија на рачна бомба во централниот дел на Авганистан, соопшти локалната полиција, додавајќи дека бомбата била фрлена врз едно возило на автопатот во провинцијата Урузган. Полицијата јави дека во западниот дел на земјата загинале и двајца талибанци во експлозија на бомба која имале намера да ја постават на патот во провинцијата Багдис.
XS
SM
MD
LG