Достапни линкови

logo-print

Нападнато возило на Еулекс


Едно возило на Еулекс синоќа било нападнато на админситративниот пункт кај Зубин Поток во северниот дел на Косово, соопшти косовската полиција, наведувајќи дека нападот бил извршен со огнено оружје. Во нападот немало повредени, а полицијата трагала по извршителите.
XS
SM
MD
LG