Достапни линкови

logo-print

САД загрижени за верските прогони во Иран


Соединетите држави изразија загриженост за верските прогони во Иран. Стејт департментот соопшти дека властите во Техеран во изминативе недели уапсиле најмалку 25 припадници на Бахаи верата, додека уште шеесетина други биле во затвор само врз основа на нивните верски убедувања.
XS
SM
MD
LG