Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа се враќа на преговорите?


Северна Кореа планира во идниот месец да се врати на преговорачка маса за нејзината нуклеарна програма, јавуваат агенциите, цитирајќи неименуван извор во Пјонгјанг. Северна Кореа ги напушти шестпартитните преговори во минатата година по што изведе нуклеарна проба.
XS
SM
MD
LG