Достапни линкови

logo-print

Делегација на турската армија во Битола


Делегација на армијата на Турција од денеска престојува во тридневна официјална посета на Македонија, а по повод одбележувањето на 111 годишнината од дипломирањето на Кемал Ататурк на Воената гимназија во Битола. Турската делегацијата ја предводи бригадниот генерал Едхем Бујукишик, началник на Институтот за воени стратегиски истражувања.
XS
SM
MD
LG