Достапни линкови

logo-print

Во кинеска зоолошка градина угинаа 11 сибирски тигри


Во зоолошка градина во Лиаонинг, североистична Кина од глад за три месеца умреа 11 сибирски тигри, пишува Чајна Дејли. Тие биле чувани во мали метални кафези и слабо хранети. Во дивината има само околу 300 сибирски тигри.
XS
SM
MD
LG