Достапни линкови

logo-print

Обама ќе ги донира парите од Нобеловата награда за мир


Американскиот Претседател Барак Обама ќе ги донира 1,4 милиони долари од неговата Нобелова награда за мир на добротворни организации за помош на студенти, ветерани и за семејствата на жртвите од земјотресот на Хаити.
Обама ја доби Нобеловата награда за мир во декември за неговите напори за зајакнување на меѓународната дипломатија и соработка меѓу народите.
XS
SM
MD
LG