Достапни линкови

logo-print

Кина не ја менува вредноста на Јуанот


Кина го одби повикот на САД за пазарен курс на јуанот. Тоа, според Пекинг, не клучно за решавање на нерамнотежата во глобалната трговија. САД и ЕУ сметаат дека Кина намерно ја одржува ниската вредност на јуанот за да го помогне сопствениот извоз.
XS
SM
MD
LG