Достапни линкови

logo-print

Серж Брамерц во посета на САД


Главниот обвинител на Хашкиот Трибунал Серж Брамерц ја завршува дводневната посета на САД, за време на која со американските официјални претставници разговара за работата на Трибуналот. Брамерц во Вашингтон учествува на конференцијата за потребите на востановување меѓународна конференција за злосторства против човештвото.
XS
SM
MD
LG