Достапни линкови

logo-print

Ирак се уште брои гласачки ливчиња од неделните избори


Ирачката изборна комисија денеска соопшти дека броењето на гласовите од неделните парламентарни избори се уште е во тек. Во соопштението е најавено дека во текот на денов ќе објават резулати за неколку области, односно од изброената една третина од гласачките ливчиња. Конечните резулати ќе бидат готови за неколку недели.
XS
SM
MD
LG