Достапни линкови

logo-print

Блокада на железничкиот сообраќај поради штрајк во Грција


Во Грција денеска почнува 24-часовен генерален штрајк. Поради штрајкот железничкиот сообраќај кон и од Грција е блокиран. „Македонски железници“ информираат дека меѓународните патнички возови денеска ќе сообраќаат само до Гевгелија, без обезбеден трансфер за патниците до Солун, освен за патниците на меѓународниот воз 337, за кои ќе биде организиран превоз до Солун.
XS
SM
MD
LG