Достапни линкови

logo-print

Бугарскиот премиер бара отповикување на претседателот Праванов


Владејачката партија во Бугарија сака да го отповика претседателот Ѓорги Праванов бидејќи го објавил разговорот кој го имал со министерот за финансии. Премиерот Бојко Борисов изјавил дека со објавувањето на разговорот на претседателскиoт веб-сајт, претседателот го прекршил уставот на земјата. Претседателот и министерот минатата недела разговарале за коментарите кои министерот за финансии ги дал за претседателот во една емисија на телевизија.


XS
SM
MD
LG