Достапни линкови

logo-print

Путин во Индија треба да потпише мултимилијардерски договори


Рускиот премиер Владимир Путин утре ќе отпатува на дводневна посета на Индија.Руското министертво за надворешни работи соопшти дека од оваа посета се очекува да бидат потпишани мултимилијардерски економски и воени зделки, како продажба на воени борбени авиони, руски воен хардвер, како и изградба на нуклеарна реактори во јужниот дел на Индија. Русија веќе гради две нуклеарни центали во Индија.Путин планира да се сретне со индискиот колега Манмонах Синг и претседателот Пратибха Патил.

XS
SM
MD
LG