Достапни линкови

logo-print

Косово доби кредит од Светска банка


Светската банка го одобри првиот кредит за Косово во вредност од 20 милиони долари. Според соопштението на канцеларијата на Светската банка во Косово, властите, тие пари, треба да ги искористат за подобрување и модернизација на администрацијата и катастарот.
XS
SM
MD
LG