Достапни линкови

logo-print

Јордан го разгледува барањето на НАТО


Јордан го разгледува барањето на НАТО, да обучува авганистански полицајци. Владиното соопштение следува по тридневната посетата на генералниот секретар на НАТО, Андрес Фог Расмусен. Јордан до сега истренирал илјадници ирачки и палестински војници и полицајци.XS
SM
MD
LG