Достапни линкови

logo-print

Лидерска средба закажана за утре


Македонкиот премиер Никола Груевски свика лидерска средба за утре на која ќе се разговара за уставните измени во делот на Судскиот совет. Учество на утрешната средба досега го потврдија лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски и на ДУИ, Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG