Достапни линкови

logo-print

Германското бискупство ќе споведе истрага за обвинувањата


Германското бискупство ќе споведе истрага за сите обвинувања за злоупотреба на деца во Германија, откако братот на Папата Бенедикт 16 призна дека удирал ученици како воспитна мерка. Црковниот портпарол, Карл Јуштен изјави дека со истрагата се поставува прашањето што знаел за ваквите злоупотреби Папата додека бил бискуп во Баварија.
XS
SM
MD
LG