Достапни линкови

logo-print

Грчките новинари ќе се приклучат на утрешниот протест во Атина


Грчкиот синдикат на новинари ќе се приклучи кон генералниот штрајк во Атина закажан в четврток, пренесуваат новинските агенции. Утрешниот протест го организираат двата најголемите синдиката на работници против новите владини мерки за намалување на буџетскиот дефицит.Грчките синдикати најавија дека во целата земја ќе бидат затворени сите јавни сервиси, училишта и јавниот превоз ќе биде во 24 часовен прекин.
XS
SM
MD
LG