Достапни линкови

logo-print

Американскиот Генерал Петреус во посета на Киргистан


Главниот командант на американската Централна Команда, Генерал Дејвид Петреус денеска пристигна во Киргистан. Минатата недела САД објавија дека ќе градат анти терористички тренинг центар во Баткен во јужниот дел на земјата. САД и Русија имаат воздушни бази во Киргистан.
XS
SM
MD
LG