Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Наумовски во посета на Италија


Вицепремиерот задолжен за европски прашања Васко Наумовски од денеска ќе престојува во работна посета на Италија. Тој ќе се сретне со министерот за надворешни работи Франко Фратини, како и со неколку други министри и водечки луѓе на парламентот. На средбите ќе стане збор за процесот на европска интеграција на Република Македонија и активностите кои се преземаат во таа насока.
XS
SM
MD
LG